loader

"Złoty" Jędrzej !!!

W dniach 22-24 lutego na  jeziorze Vortsjarv w Estonii odbyły się mistrzostwa Europy w Windsurfingu Lodowym.

Na starcie stanęło blisko 100 zawodników z 6 krajów, którzy rywalizowali w trzech  kategoriach:  sled course, sled race i kite-ski.

Reprezentanci Polski ścigali się w kategorii sled course racingu, w której o medale walczyło 53 żeglarzy.  Od pierwszego wyścigu bardzo dobrze radził sobie świeżo upieczony mistrz Polski Jan Suliński (SKŻ ERGO Hestia Sopot), który ostatecznie wywalczył brązowy medal. Dwie pierwsze pozycje zajęli Łotysze Janis Preiss oraz Aleksandrs Leontjevs.
Pierwszą dziesiątkę zamknął Jędrzej Cituk z Giżyckiej Grupy Regatowej, który zwyciężył w kategorii U20.  Maciej Pietrzak z YKP Warszawa był drugi a  Leon Sroczyński z GKŻ Gdańsk trzeci.

Jest to jak na razie najlepszy wynik giżyckiego żeglarza lodowego, który trenuje pod okiem Mirosława Ambrocha.  Do medali Mistrzostw Polski, dołożył ten bardziej cenny  bo „europejski” a  planach na przyszłość walka o podium mistrzostw naszego globu. GRATULACJE !!!!