loader
Za nami pierwsze tygodnie rywalizacji!

Pracowite tygodnie mają za sobą zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej! W mocno opóźnionym w tym roku sezonie z powodzeniem zaliczamy swoje pierwsze sportowe starty.

Komplet giżyckich Laserowców (21 zawodników!) rywalizował w dniach 24-26.06 w Regatach LOTOS Nord CUP w Gdańsku - na podium stanęli Julia Rogalska, Natalia Burczyńska i Stanisław Konarzewski, Natalia nawet trzykrotnie!

Wyniki przedstawiamy zaczynając od najmłodszych

Laser 4.7:

Natalia Burczyńska - 2 wśród kobiet! (2 U16K, 2 U18K, 8 open)

Laser Radial:

Stanisław Konarzewski - 2 w U17M (10 open)
Julia Rogalska - 1 w U19K (11 open)
Tomasz Trajnowicz - 10 U19M (14 open)
Hubert Maczyszyn - 23 U19M (32 open)
Amelia Dziąba - 11 U19K (49 open)
Konrad Dziąba - 21 w U17M (58 open)
Oskar Maguda - 42 U19M (66 open)
Franek Niesiobędzki - 27 w U17M (68 open)
Janek Melzer - 28 w U17M (69 open)

Laser Standard:

Stanisław Klimaszewski - 6 open
Wojciech Klimaszewski - 4 w U22M (8 open)
Konstanty Sawicki - 8 w U22M (13 open)
Mateusz Siedlecki - 12 w U22M (17 open)

Pierwsza liga klasy Optimist (grupa A) wystartowała w Pucharze KS Zatoka Pucka (20.06-22.06) – tu srebrny puchar wywalczył Mateusz Gigielewicz!!

35. Ewa Fabisiak

Prosto z Pucka optimistyczny team gr. A pojechał na zachodnie wybrzeże – tam na Pucharze Dziwnowa (26-28.06) aż czworo zawodników rywalizowało w złotej grupie tj. Patryk Chełkowski, Mateusz Gigielewicz, Magda Skórnóg i Jan Fuk.Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco

71. Miłosz Wyszyński
Miłym akcentem w Dziwnowie było wręczenie nagród za ranking Pucharu Polski klasy Optimist za rok 2019 - zwycięstwo Pucharu w grupie A wywalczył Mateusz Gigielewicz!

Młodsza optimistyczna grupa (B) rywalizowała z kolei w dniach 27-28.06 w Iławie – na podium Regat Pomarańczowych stanęła Weronika Grala!

53. Nikodem Machejko

Zaraz po imprezie w Iławie nasi optimistyczni zawodnicy zaliczyli kolejny start  - tym razem w silnowiatrowych regatach Vecor Sails Cup w Gdańsku (30.06-02.07), tam osiągnęli następujące wyniki:

15. Piotr Kostrzewa
30. Miłosz Ciechanowicz
47. Karol Kostrzewa
79. Weronika Grala
84. Nikodem Machejko
97. Adam Szalewicz

Weronika, po chwilowej niedyspozycji zdrowotnej w pierwszych dniach regat zwyciężyła we wszystkich wyścigach ostatniego dnia imprezy!

Miasto Giżycko wspiera szkolenie oraz starty zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej.
Już w najbliższych dniach na wodach Zatoki Gdańskiej rywalizować będą zawodnicy klasy 420