loader
Scroll to top
Za nami pierwsze tygodnie rywalizacji!

Za nami pierwsze tygodnie rywalizacji!

Pracowite tygodnie mają za sobą zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej! W mocno opóźnionym w tym roku sezonie z powodzeniem zaliczamy swoje pierwsze sportowe starty.

Komplet giżyckich Laserowców (21 zawodników!) rywalizował w dniach 24-26.06 w Regatach LOTOS Nord CUP w Gdańsku - na podium stanęli Julia Rogalska, Natalia Burczyńska i Stanisław Konarzewski, Natalia nawet trzykrotnie!

Wyniki przedstawiamy zaczynając od najmłodszych

Laser 4.7:

Natalia Burczyńska - 2 wśród kobiet! (2 U16K, 2 U18K, 8 open) 
Lena Cituk - 11 w U16K (30 open)
Kamil Stemplewski - 16 w U16M (33 open)
Jakub Kluk - 20 w U16 (43 w open)
Maja Szwejk - 21 w U16K (50 open)
Hania Borkowska - 22 w U16K (58 open)
Nikodem Górski - 34 w U16M (66 open)
Oliwia Siedlecka - 25 w U16K (69 open)

Laser Radial:

Stanisław Konarzewski - 2 w U17M (10 open) 
Julia Rogalska - 1 w U19K (11 open)
Tomasz Trajnowicz - 10 U19M (14 open)
Hubert Maczyszyn - 23 U19M (32 open)
Amelia Dziąba - 11 U19K (49 open)
Konrad Dziąba - 21 w U17M (58 open)
Oskar Maguda - 42 U19M (66 open)
Franek Niesiobędzki - 27 w U17M (68 open)
Janek Melzer - 28 w U17M (69 open)

Laser Standard:

Stanisław Klimaszewski - 6 open
Wojciech Klimaszewski - 4 w U22M (8 open)
Konstanty Sawicki - 8 w U22M (13 open)
Mateusz Siedlecki - 12 w U22M (17 open)


Pierwsza liga klasy Optimist (grupa A) wystartowała w Pucharze KS Zatoka Pucka (20.06-22.06) – tu srebrny puchar wywalczył Mateusz Gigielewicz!! 
Oto wyniki całego giżyckiego teamu

chłopcy:

2. Mateusz Gigielewicz
7. Patryk Chełkowski
28. Jan Fuk
75. Michał Ciechanowicz
77. Miłosz Wyszyński

dziewczynki:

20. Magdalena Skórnóg
35. Ewa Fabisiak

Prosto z Pucka optimistyczny team gr. A pojechał na zachodnie wybrzeże – tam na Pucharze Dziwnowa (26-28.06) aż czworo zawodników rywalizowało w złotej grupie tj. Patryk Chełkowski, Mateusz Gigielewicz, Magda Skórnóg i Jan Fuk.Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco

dziewczynki:

13. Magdalena Skórnóg

29. Ewa Fabisiak

chłopcy

17. Patryk Chełkowski
21. Mateusz Gigielewicz
37. Jan Fuk
63. Michał Ciechanowicz
71. Miłosz Wyszyński
Miłym akcentem w Dziwnowie było wręczenie nagród za ranking Pucharu Polski klasy Optimist za rok 2019 - zwycięstwo Pucharu w grupie A wywalczył Mateusz Gigielewicz!

Młodsza optimistyczna grupa (B) rywalizowała z kolei w dniach 27-28.06 w Iławie – na podium Regat Pomarańczowych stanęła Weronika Grala!

2. Weronika Grala
25. Miłosz Ciechanowicz
26. Piotr Kostrzewa
33. Antonina Dziekańska
41. Karol Kostrzewa
50. Maja Horoszkiewicz
51. Zosia Kuszewska
53. Nikodem Machejko

Zaraz po imprezie w Iławie nasi optimistyczni zawodnicy zaliczyli kolejny start  - tym razem w silnowiatrowych regatach Vecor Sails Cup w Gdańsku (30.06-02.07), tam osiągnęli następujące wyniki:

15. Piotr Kostrzewa
30. Miłosz Ciechanowicz
47. Karol Kostrzewa
79. Weronika Grala
84. Nikodem Machejko
97. Adam Szalewicz

Weronika, po chwilowej niedyspozycji zdrowotnej w pierwszych dniach regat zwyciężyła we wszystkich wyścigach ostatniego dnia imprezy!

Miasto Giżycko wspiera szkolenie oraz starty zawodników Giżyckiej Grupy Regatowej.
Już w najbliższych dniach na wodach Zatoki Gdańskiej rywalizować będą zawodnicy klasy 420
oraz Techno.
Trzymajmy kciuki!

 

 

© 2020 Giżycka Grupa Regatowa | Delivered by UpwindMedia