loader

Windsurfingowe medale !!!

Mistrzostwa Polski w Windsurfingu Lodowym

Na starcie zawodów, które odbyły się na jeziorze Niegocin, w dniach 15-17 lutego stanęło 41 żeglarzy lodowych.  Przeprowadzono po dziesięć wyścigów w każdej z pięciu flot.
W kategorii seniorów całe podium zajęli zawodnicy klubu SKŻ ERGO Hestia Sopot. Zdecydowanie najlepszy był Jan Suliński , który wygrał aż siedem z dziesięciu wyścigów i zasłużenie został Mistrzem Polski. Srebrny medal wywalczył Max Wójcik, a brązowy Łukasz Buderaski,
Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Nabiałek (YKP Warszawa), która zdeklasowała rywalki, wygrywając aż dziewięć wyścigów i jedną drugą pozycję. Wicemistrzynią kraju została juniorka Maria Urban (Giżycka Grupa Regatowa), a skład podium uzupełniła Natalia Wójcik (SKŻ ERGO Hestia Sopot).
W kategorii juniorów triumfował Michał Warzocha (Giżycka Grupa Regatowa), a za nim uplasowali się jego klubowy kolega Jędrzej Cituk oraz Jan Sajdak (SKŻ Ergo Hestia Sopot). W rywalizacji juniorów młodszych zwyciężył Maciej Pietrzak (YKP Warszawa),  drugi był Igor Lewiński (GKŻ Gdańsk). Trzecie miejsce zajął jego klubowy kolega Kacper Guzowski.
Najbardziej liczna była flota młodzików. Osiemnastka zawodników została podzielona na dwie grupy  z żaglem 5,8 m² i 4,0 m² chłopców i dziewcząt. W tej pierwszej wygrał Dawid Siwicki (BAZA Mrągowo) przed Kacprem Karbownikiem i Maciejem Sudnikiem (Giżycka Grupa Regatowa. Wśród dziewcząt triumfowała Maja Cituk (Giżycka Grupa Regatowa i SP nr 1 Giżycko) przed Martą Majewską i Natalią Orłowską  (BAZA Mrągowo).  Żagiel 4,0 to kolejno: Amadeusz Stobiński, Leon Jankowski i Leonard Krzemień (wszyscy AZS Poznań); dziewczęta: Hanna Cejko (Giżycka Grupa Regatowa i SP nr 1 Giżycko), Zofia Zarzecka  (YKP Warszawa) i Hanna Urbanowicz (Baza Mrągowo).