loader
Świetny sezon na nami!

Świetny sezon mamy za sobą! Chociaż rywalizacja zaczęła się, z uwagi na pandemię, ze znacznym opóźnieniem, nie odbyły się również zgrupowania wiosenne nad jeziorem Garda to nasi młodzi żeglarze wystartowali pod żaglami ORLENU w blisko 40 regatowych imprezach. Rywalizowaliśmy m.in. w Gdańsku, Gdyni, Kiekrzu, Zegrzu, Tarnobrzegu, Mrągowie, Siemianówce, Iławie, Olsztynie, Dziwnowie, Pucku i Tarnobrzegu.

Wywalczyliśmy w tym sezonie worek medali - w końcu jesteśmy z Żeglarskiej Stolicy Polski! Najcenniejsze trofea zdobyli:

Maria Konarzewska – złoty medal Mistrzostw Polski w sprintach w klasie 420 U17
Julia Rogalska – srebrny medal Mistrzostw Polski w klasie Laser Radial U21, srebrny medal Mistrzostw Polski w klasie Laser Radial U19, złoty medal Mistrzostw Polski w sprincie w klasie Laser Radial kobiet
Stanisław Konarzewski - złoty medal Mistrzostw Polski w sprincie w klasie Laser Radial mężczyzn
Konstanty Sawicki – brązowy medal Mistrzostw Polski w sprincie w klasie Laser Standard
Natalia Burczyńska – srebrny medal Mistrzostw Polski w klasie Laser 4.7 kobiet
Weronika Grala – złoty medal Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist grupy B
Antonina Dziekańska - złoty medal Mistrzostw Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 9

Stanisław Konarzewski wygrał Ranking Pucharu Polski 2020 w klasie Laser Radial Mężczyzn U17
Julia Rogalska zwyciężyła w Rankingu Pucharu Polski 2020 w klasie Laser Radial Kobiet oraz w kategoriach wiekowych U19 i U22
Stanisław Klimaszewski wygrał Ranking Pucharu Polski 2020 w klasie Laser Standard
Konstanty Sawicki zajął trzecie miejsce w Rankingu Pucharu Polski 2020 w klasie Laser Standard U22

Giżycka Grupa Regatowa szkoli blisko setkę zawodników w klasach Optimist, 420, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard oraz Windsurfing. W 2020 roku w giżyckiej Bazie pojawiła się pierwsza łódka klasy 29er - to monotypowy skiff z przezroczystymi żaglami przypominającymi pędniki desek windsurfingowych, konstrukcja kadłuba pozwala na niezwykle szybką żeglugę. Na kursach pełnych łódka pędzi w ślizgu niesiona genakerem o powierzchni 15 m2, jest to klasa przygotowawcza do olimpijskiej konkurencji 49er. W Giżycku od kilku miesięcy szkoli się na niej para utalentowanych zawodników, którzy w tym roku zakończyli swoją przygodę z klasą Optimist tj. Patryk Chełkowski i Mateusz Gigielewicz.

Sponsorem Giżyckiej Grupy Regatowej jest PKN ORLEN.

Partnerem wspierającym szkolenie Giżyckiej Grupy Regatowej jest Miasto Giżycko.