loader
Błękitne Żagle w Olsztynie - sukces Moniki Makowczenko !!!

Miniony weekend ( 3-4.06 ) nasi najmłodsi żeglarze spędzili w Olsztynie na regatach Nivea Błękitne Żagle. W stawce ponad stu zawodników Monika Makowczenko zajęła szóste miejsce a w klasyfikacji dziewczynek była trzecia !
Serdeczne gratulacje !

Przedstawiamy poniżej relację z regat, której autorką jest Ania Żelazna:
W dniach 03 i 04.06.2006r. odbyły się regaty
Nivea Błękitne Żagle w Olsztynie. W sobotę niestety była flauta, więc nie mogliśmy wypłynąć. Kiedy czekaliśmy na wiatr odbyły się regaty oldbojów. Najlepsze miejsce w naszej bazie zajał pan Marcin Sołtaniuk, który zdobył drugie miejsce.
Trochę później odbyły się zawody w pagajowaniu.
Nasza drużyna dziewcząt w składzie: Monika Makowczenko, Klaudia Gromysz, Gabriela Budzińska, Karolina Sołtaniuk, Lidia Bochan i Anna Żelazna wygrała !
Po szesnastej zaczęło trochę wiać i organizatorzy puścili wyścig o Błękitną Wstęgę. W niedzielę kiedy spływaliśmy na wodę lał deszcz i mało wiało, ale na szczęście później przestało padać i zaczęło trochę więcej wiać. Biegi skończyły się około 13.00. Do 15.00 mieliśmy czas wolny. Na zakończeniu były rozdawane nagrody. Bardzo dobre trzecie miejsce wśród dziewczynek zajęła Monika Makowczenko z naszego klubu.
Nagrodą za pierwsze trzy miejsca w pagajowaniu były torty, które trzeba było zjeść na scenie bez pomocy rąk.
Po zakończeniu wszyscy pojechali do domów.
I tak zakończyły się regaty w Olsztynie...

I jeszcze mały komentarz trenera Mirka: muszę dodać, że najbardziej emocjonujący był ten wyścig sztafet na pagajach. Nasze dziewczyny wystartowały jak burza i prowadziły cały wyścig - mimo, że w innych ekipach byli chłopcy, to nie dały sobie wyrwać pierwszego miejsca. Pomost cały drżał od krzyków, dopingowania i biegania - nie widziałem jeszcze żeby takie emocje były na regatach.