loader
Scroll to top
Nie zwalniamy tempa!

Nie zwalniamy tempa!

Sezon żeglarski dobiega końca ale Giżycka Grupa Regatowa pod żaglami Orlenu nie zwalnia tempa!

Tylko od lipca zawodnicy z Giżycka – Żeglarskiej Stolicy Polski startowali w blisko 20 imprezach regatowych, w których najlepsze wyniki uzyskali:

3-5.07 Lotos Nord CUP (Gdańsk): w klasie 420 - 2 m. Mikołaj Merkler & Kuba Kamiński

11-12.07 Puchar Prezydenta Miasta Gdańska: w klasie Techno 5.8 - 1 m. Maja Cituk

10-12.07 Puchar YKP (Gdynia): w klasie Optimist - 5 m. Mateusz Gigielewicz

17-19.07 Puchar PSKL (Puck):  w klasie Laser Standard - 2 m. Stanisław Klimaszewski, w klasie Laser Radial - 10 m. Tomasz Trajnowicz, w klasie Laser 4.7 - 21 m. Jakub Kluk

25-26.07 Puchar Pucka: w klasie Techno 6.8 16 - m. Kacper Karbownik, 17 m. Maja Cituk, w klasie Techno 5.8 - 11 m. Mikołaj Strupiński i Techno 4.0 - 4 m. Michał Sudnik

24-26.07 Puchar Polski Centralnej im. Trenera Wiesława Kopra (Zegrze): w klasie 420 mężczyzn - 2 m. Mikołaj Merkler & Kuba Kamiński, w klasie 420 kobiet - 4 m. Dominika Grala & Joanna Fabisiak, w klasie Laser Standard U19 - 2 m. Konstanty Sawicki, w klasie Laser Radial U17 mężczyzn - 4 m. Stanisław Konarzewski

31.07-2.08 Srebrny Żagiel Optimista (Kiekrz):  Optimist gr. B dziewcząt - 11 m. Weronika Grala

6-9.08 Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (Puck): w klasie Techno 293 - 9 m. Maja Cituk, w klasie Optimist dziewcząt - 19 m. Magdalena Skórnóg, w klasie Optimist chłopców - 20 m. Patryk Chełkowski, 25 m. Mateusz Gigielewicz

12-13.08 Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Olecka: w klasie Optmist - 8 m. Franciszek Fuk, w klasie Omega - 2 m. Jan Fuk, Krzysztof Leśniewski, Krzysztof Sawicki

12-13.08 Puchar Żubra (Siemianówka): w klasie Optimist gr. B klasyfikacji dziewczynek – 1 m. Antonina Dziekańska, w klasie Laser 4.7 – 3 m. Lena Cituk

12-13.08 Mistrzostwa Polski w Sprincie w klasie 420 (Giżycko) – 1 m. Ewa Lewandowska (KS AZS AWiF GDAŃSK) & Maria Konarzewska (GGR)

17-21.08 Mistrzostwa Europy w klasie Laser 4.7 (Portugalia): w klasyfikacji U16  – 14 m. Natalia Burczyńska

20-23.08 Laser Europa Cup (Dziwnów): Laser Radial kobiet – 3 m. Julia Rogalska, Laser Radial mężczyzn U17 – 3 m. Stanisław Konarzewski

22-23.08 ENERGA Puchar Małych Żagli w klasie Techno (Łeba): w Techno 6.8 dziewcząt – 1 m. Maja Cituk, w Techno 6.8 chłopców - 2 m Kacper Karbownik, w Techno 5.8 - 3 m. Hanna Cejko

24-30.08 Regaty Obozowe w klasie 420 (Gdańsk): w klasie 420 open – 3 m. Mikołaj Merkler & Kuba Kamiński, U17 – 2 m. Jan Fuk i Paweł Kuszewski

27-30.08 Volvo Gdynia Sailing Days, MP w klasach olimpijskich (Gdynia): w klasie Laser Radial U21 i U19 - 2 m. Julia Rogalska, w klasie Laser Standard U19 – 5 m. Konstanty Sawicki

27-30.08 Eberspacher Puchar Mazur, Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist grupy B (Giżycko): klasyfikacja dziewczynek - 1m. Weronika Grala, klasyfikacja dziewczynek do lat 9. – 2 m. Antonina Dziekańska

6.09 Baltic Sail (Gdańsk): klasa 420 – 5 m. Mikołaj Merkler & Kuba Kamiński, 6 m. Dominika Grala & Joanna Fabisiak

12-13.09 Nauticus Cup, Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego (Olsztyn):
klasa Optimist dziewczynki – 1 m. Weronika Grala, klasa Optimist chłopcy – 2 m. Miłosz Ciechanowicz, klasa Laser 4.7 – 3 m. Lena Cituk, klasa Laser Radial kobiety – 1 m. Amelia Dziąba, 2 m. Natalia Burczyńska

Przed zawodnikami Giżyckiej Grupy Regatowej jeszcze kilka ważnych startów – w szczególności Mistrzostwa Europy w klasie Laser Standard, Mistrzostwa Europy w klasie 420, Mistrzostwa Polski Juniorów w klasach Laser Radial, 420 i 29er, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w klasie Laser 4.7 oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w klasie Optimist, trzymajmy kciuki!

Partnerem wspierającym szkolenie Giżyckiej Grupy Regatowej jest Miasto Giżycko.

 

© 2020 Giżycka Grupa Regatowa | Delivered by UpwindMedia