loader
Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w klasach ICE-Optimist i DN Junior

W czwartek 20.02.2020 zakończyła się bojerowa juniorska rywalizacja w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy w klasach ICE-Optimist i DN. W imprezie, która odbyła się w Szwecji na jeziorze Oresjön, rywalizowała silna ekipa Giżyckiej Grupy Regatowej. Po raz pierwszy w historii sportu bojerowego złoty medal Mistrzostw Świata w klasie Ice-Optimist wywalczył zawodnik z Giżycka. Mistrzostwo Świata wywalczył Mateusz Gigielewicz!! Srebro i brąz w klasyfikacji dziewczynek zdobyły odpowiednio Maria Konarzewska i Amelia Potejko! Magda Skórnóg zajęła miejsce siódme. W juniorskiej rywalizacji klasy DN Wojciech Klimaszewski wywalczył miejsce szóste a Kuba Kamiński - 14.

W Mistrzostwach Europy w klasyfikacji open Maria Konarzewska wywalczyła srebro a Amelia Potejko - brąz, a w klasyfikacji dziewczynek giżyckie zawodniczki zajęły miejsce pierwsze i drugie!! Mateusz Gigielewicz uplasował się tuż za podium - na czwartej pozycji. Magdalena Skórnóg, która w wyścigach Mistrzostw Europy latała jak zaczarowana niestety straciła swój medal na skutek awarii sprzętu ... podczas wyścigu złamał się jej maszt ... i rywalizację zakończyła na miejscu 10. Nasi DN-owcy uplasowali się w Mistrzostwach Europy – Wojciech Klimaszewski na 11, w Kuba Kamiński na 13 pozycji. Nad giżyckimi zawodnikami czuwało dwoje trenerów - Barbara Ramotowska (ICE-Optimist) i Marcin Panaś (DN).

Partnerem wspierającym udział giżyckich żeglarzy w tych zawodach było Miasto Giżycko.