loader

Mistrzostwa Polski w klasie DN Junior i ICE-Optimist 2019 za nami!

Tak się staraliśmy ... i wyszło jak zawsze!
Na zapleczu regat dokładamy wszelkich starań - gotujemy zupy, pieczemy kiełbaski, dbamy o gorącą herbatę, ciasteczka - słowem chcemy być gościnni na maxa. Ale na lodzie nie było zmiłuj :-) Zero gościnności!!

Wczoraj na tafli jeziora Niegocin zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej zdobyli siedem medali Mistrzostw Polski!! - cztery złote, jeden srebrny i dwa brązowe.
Warunki na jeziorze nie były łatwe, wiatru nie brakowało, w każdej klasie rozegrano 9 wyścigów. Na starcie w klasie DN Junior stanęło 23 zawodników, w klasie ICE-Optimist - 30, w tym wspaniała czternastka naszych młodych bojerowców pod opieką Basi Ramotowskiej, Marcina Panasia, Bogdana Dziekańskiego i Pawła Burczyńskiego.

W klasie ICE-Optimist wyniki chłopców prezentują się następująco:

1. Mateusz Gigielewicz - brawo! Mati obronił tytuł z zeszłego roku!
3. Patryk Chełkowski - również Patryk powtórzył sukces z ubiegłego roku!
6. Jakub Kluk
9. Mikołaj Strupiński (oj, z Mikołaja rośnie świetny bojerowiec!)
15. Michał Sudnik - nasz najmłodszy debiutant na lodowej tafli

W klasie ICE-Optimist wspaniale spisały się wszystkie nasze dziewczynki:

1. Maria Konarzewska - w zeszłym roku Marysia zdobyła srebro!
2. Asia Fabisiak - złota medalistka z 2018 roku!
3. Amelia Potejko - powtarzając sukces z ubiegłego roku!
5. Magda Skórnóg

Rywalizację DN Junior (z przewagą 27 punktów nad drugim zawodnikiem Mistrzostw) zdominował Wojtek Klimaszewski wygrywając siedem wyścigów!
Świetne piąte miejsce wywalczył Kuba Kamiński, a Staś Konarzewski zajął miejsce 10.
Udany debiut zaliczył też w nowej klasie Kamil Stemplewski plasując się w ogólnej klasyfikacji na 21 miejscu.

Wśród kobiet w klasie DN Junior - złoto, pod nieobecność Zuzanny Rybickiej, zdobyła Natalia Burczyńska!

Ogromne gratulacje dla całego bojerowego teamu! Jesteście Wielcy!!