loader

Międzynarodowe Mistrzostwa NSKO Kamień Pomorski 2006

Dużym sukcesem dla Stasia Klimaszewskiego były tegoroczne Międzynarodowe Mistrzostwa NSKO, które w niedzielę zakończyły się w Kamieniu Pomorskim. Na starcie zameldowało się 146 najlepszych zawodników z dziewięciu krajów Europy, w tym mistrzowie Niemiec, Szwecji, Francji, Szwajcarii, Belgii, Ukrainy, Finlandii, Czech i oczywiście Polski.
Przez trzy dni przeprowadzono dziewięć wyścigów. Już pierwszego dnia Staś pokazał klasę i w jednym z wyścigów wpłynął na metę jako 2 ! W sumie cztery razy meldował się w pierwszej dziesiątce a ostatni dziewiąty wyścig kapitalnie wygrał !
Ostatecznie uplasował się na bardzo wysokiej 28 pozycji a przed nim sklasyfikowanych zostało 13 zawodników z zagranicy. To najwyższe miejsce jakie dotychczas w tych regatach zajął giżyczczanin.
Międzynarodowym Mistrzem Polski został Niemiec Julian Autenrieth, Vicemistrzostwo wywalczył Szwed Carl Strombeck. Najlepszy z Polaków - Kacper Staniul zdobył brązowy medal.
Obok Stasia w Mistrzostwach tych startowali również Adaś Makowczenko ( 123 m. ) i Wiktoria Szmit ( 133 m. ). Nad całą giżycką ekipą sprawnie czuwała Basia Dziekańska.