loader

Olimpijskie reminiscencje

W dniach 16-19 sierpnia 2007 r. na wodach Jezior Dąbie Małe i Dąbie Wielkie w Szczecinie odbyła się XIII Olimpiada Młodzieży. Wystartowało w niej 11 młodych żeglarzy z Giżycka. Rewelacyjny olimpijski wynik osiągnął Artur Danielewicz zajmując piąte miejsce w klasie Laser 4.7 !
Giżyczczanie ścigali się w czterech klasach żeglarskich, rozegrano dziesięć wyścigów.

W klasie Cadet ( chłopcy - 37 załóg ) świetny wynik uzyskała załoga Małecki Krzysztof / Krzewiński Hubert zajmując 9 miejsce !
Druga załoga w osobach Brzozowski Artur / Rogowski Jaś została sklasyfikowana na 27 pozycji.

W klasie Optymist ( dziewczęta - 36 zawodniczek ) Wiktoria Szmit uplasowała się na 21 pozycji.

W klasie Techno 293 ( chłopcy - 36 zawodników ) Adam Łożyński był 24 a Rafał Nowicki 28. W tej samej klasie wśród dziewczynek ( 22 zawodniczki ) Marysia Komar zajęła 18 a Małgosia Łukaszewicz 22 miejsce.

Prawdziwy popis żeglarskiej rywalizacji dali nasi "świeżo upieczeni" laserowcy. Artur Danilewicz ( startujący z listy rezerwowej ;-) ) niemalże otarł się o podium zajmując 5 miejsce !
Staś Klimaszewski ( jeszcze parę tygodni temu żeglujący na optymiście ) uplasował się na 18 pozycji.
W klasie Laser 4.7 startowało 43 zawodników.

Giżyczczanie zdobyli łącznie 14 punktów do prowadzonej przez Ministerstwo Sportu punktacji - w zakresie rywalizacji dzieci i młodzieży.

Brawo Zuchy !
Obecne sukcesy to m. in. wynik Waszej ciężkiej ( "wypływanej" w minionych sezonach ) na optymiście pracy !