loader

Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Mrągowie

W dniach 28-29 października odbyły się ostatnie już w tym roku na Mazurach regaty będące jednocześnie Mistrzostwami Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Organizatorem była Baza Mrągowo.
Rywalizowano m.in. w klasach OPP i Cadet. Z Giżycka startowała ekipa w składzie Monika Makowczenko i Staś Klimaszewski ( klasa OPP ) oraz Krzyś Małecki i Kuba Tunkiewicz ( Cadet ). W sobotę rozegrano cztery wyścigi i tyle musiało wystaczyć. W niedzielę do godz. 13.00 czekano na wiatr.
Staś wywalczył srebro i został V-ce Mistrzem Województwa !
Monika zaś została sklasyfikowana na wysokiej szóstej pozycji i była najwyżej sklasyfikowaną dziewczynką. Niestety organizatorzy nie przewidzieli medali i tytułów w kategorii dziewcząt a szkoda ...
Załoga naszych młodych kadeciarzy nie miała sobie równych. Krzyś z Kubą wygrali wszystkie cztery wyścigi i powrócili do domów ze złotymi medalami !
Zupełnie nieczekiwanie rankiem w sobotę propozycję startu w regatach w klasie Laser Radial dostał Piotr Małecki. Piotrek po raz pierwszy w życiu "dosiadł" lasera i w końcowej klasyfikacji był czwarty a jeden z wyścigów wygrał !