Giżycka Grupa Regatowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku

Kara - błyskawiczny news o Mrągowie !

W dniach 4-6 maja odbyły się regaty ,,O puchar burmistrza Mrągowa”. W pierwszy dzień kiedy zeszliśmy na wodę była flauta. Po półtorej godzinie rozpoczęły się wyścigi. Na pierwszej halsówce wiało dosyć dobrze, ale gdy ja płynęłam na pełnym, znów była flauta. Były lekkie szkwaliki, które było ciężko dojrzeć. W następnym wyścigu wiało w miarę. Były szkwały i było Oki. W trzecim biegu było podobnie. Kolejny dzień był bardzo ciężki, bo były aż 4 biegi. W każdym wiało 1 w skali B. Czasami wiatr siadał, ale za parę chwil znów się pojawiał. W ostatni dzień -niedzielę odbyły się 2 wyścigi. Wiało dobrze,
nie narzekaliśmy na brak wiatru. No i zakończenie. Krzysiek i Maciek z kadeta stali na pudle 1 miejsce i jeszcze Karol (1 miejsce) i Lidka (2 miejsce) w nivejce. Miejsca pozostałych z naszego klubu (optymist ):

Monia - 4 ogólnie i 1 z dziewczyn

Stasiek - 5 ogólnie

Ania - 8 ogólnie 2 z dziewczyn

Ja czyli Kara-11 ogólnie 3 z dziewczyn

Tomek-chyba 18 ogólnie

Szymon-19 ogólnie chyba

Agnieszka- chyba 24

Lasery:

Artur D-1 miejsce

Artur B- 2 miejsce

Kuba T- 3 miejsce

Nivea:

Karol-1 ogólnie

Lidka -2 ogólnie 1 z dziewczyn

Julka- 9 ogólnie 3 z dziewczyn!!!!!!!!!!!!

Pozdrowionka Karcia- 1027


Regaty o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowo

W pierwszy weekend majowy odbyły się Regaty o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowo. Młodym żeglarzom oraz rodzicom na brzegu dopisywała pogoda. W piątek wiał słaby wietrzyk, ale mimo to udało się przeprowadzić 3 wyścigi. W sobotę i niedzielę wyścigi odbyły się bez większych przeszkód ...

"niechaj maszty się kładą na fali" czyli nieco pozimowych refleksji Prezesa

Nareszcie ! Całą zimę czekaliśmy na ten moment by zaopatrzeni w lornetki, kawę ( ... i coś na czym można posadzić swój zadek ) przycupnąć nad brzegiem jakiejś wody - by w większych lub mniejszych nerwach podziwiać poczynania naszych pociech. My, rodzice - Szaleni Korowcy, nie potrafimy już spędzać weekendów przed telewizorem na kanapie. Na szczęście !

Regaty o Puchar Prezesa Warmińsko Mazurskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego 2.05.2007 r.

W środę 2 maja 2007 r. rozegrano pierwsze w tym sezonie regaty na jeziorze Niegocin - oczywiście w klasie Optymist. W słonecznych ale chłodnych warunkach uroczyście otwarto Sezon Żeglarski 2007.
Sędzia Główny Marcin Panaś przeprowadził trzy wyścigi.
Wśród najmłodszych ( do lat 11 ) najlepsza była Karolina Sołtaniuk, druga - Monika Makowczenko a trzecie miejsce zdobyła Lidka Bochan ( wszystkie dziewczynki z UKŻR NIEGOCIN ).
W klasyfikacji do lat 13 - puchar zdobyła Martyna Dąbrowska ( UKS Augustów ), na drugim miejscu uplasowała się Ania Żelazna a trzeci był Tomek Bazydło ( oboje z UKŻR NIEGOCIN ).
Wszystkie wyścigi wygrał Staś Klimaszewski ( również UKŻR NIEGOCIN ) - zdobywając w ten sposób puchar w kategorii zawodników do lat 15.
Pierwsze kroki w regatowych zmaganiach postawiła tego dnia nasza najmłodsza błękitna zawodniczka - siedmioletnia Julia Szmit - BRAWO JULCIA !!!
Puchary wręczał zwycięzcom Prezes Warmińsko Mazurskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego - Czesław Kalinowski. Wszyscy uczestnicy regat otrzymali pamiątkowe koszulki - dodatkowo Julcia dla trzech optymistycznych szczęściarzy wylosowała zestawy telefonów komórkowych.
Imprezie patronowała firma GAVRA z Giżycka.

Wyniki regat

Gazeta Giżycka o Pucharze Floty

Gazeta Giżycka o Mistrzostwach na Necku

Mistrzostwa Polski w Icesurfingu

Warunki nie są najlepsze jest bardzo zimno do -18C i trochę śniegu. Wczoraj wiało nie zbyt dużo. Dziś za to wiał silny i bardzo porywisty wiatr. Po dwóch dniach i 8 wyścigach w kategorii junior młodszy (chłopcy do 17 lat) nasi zawodnicy zajmują:
Adam Łożyński 2miejsce
Rafał Nowicki 6 miejsce
W klasie UKS nie znam niestety wyników.
W kategorii masters Pan Mariusz Ambroch zajmuje 1 miejsce (4m*)
Jutro dalszy ciąg zmagań planowane są jeszcze 4 wyścigi.

Gazeta Giżycka o wyjeździe bojerowców na Litwę